У зв'язку з нестабільним курсом національної валюти, уточнюйте ціни на товари.  
м. Біла Церква, вул.Леваневського 47/1, м-н "Захист"   +38(096) 883-13-17;(Viber),  +38(095) 590-14-44   
c. Гатне, вул. Інститутська, 10(2 поверх), м-н "Захист"   +38(067) 292-07-27;(Viber),   +38(050) 357-50-47
 

Все що не знайдете тут замовляйте по телефону.

Дзвоніть, гарантуємо найкращі ціни!

Газовідвідна і інерційна система перезарядки

«Газовідвід або інерціонка» - це питання задавали собі багато мисливців, що вибирають для себе напівавтоматичну рушницю.

У багатьох мисливців відносно самозарядних рушниць виникає питання про те, який механізм автоматики краще - газовідвідний або інерційний. Звичайно, якщо звернутися до каталогів, то знайдуться моделі, які будуть названі «найнадійнішими!». Насправді ж, самими надійними з багатозарядних рушниць вважаеться помпова рушниця, так як у них в відсутня будь-яка автоматика впринципі.
Ідея «надійності» вимагає пояснень, адже якщо зброя здатна працювати з малим зарядом, це ще не робить його більш надійним, це лише означає, що воно здатне працювати з полегшеним зарядом. Нехтувати цим терміном, однак, теж не варто. Нераціонально вважати свою машину ненадійною через те, що її 6-річний акумулятор більше не тримає заряд
Один з варіантів розгляду питання виглядає так: рушниця або мае газовідвідний механізм, або ні. Якщо механізм присутній, то в стовбурі рушниці мають бути отвори для виведення газів. От і все, що може зробити самозарядна рушниця - допомогти викинути гільзи. Функції подачі патрона і повернення затвора в бойове положення виконує пружина або комбінація пружин,які стискаються ходом затвора. Ніхто не хоче користуватися ненадійною зброєю, тому по-справжньому проблемні самозарядні рушниці або більше не випускають, або вони погано продаються на ринку. На жаль, одні з найкращих самозарядних рушниць теж більше не випускають.
Почнемо з розгляду декількох рушниць з газовідвідним механізмом
Найбільший вплив на розвиток системи, зробила випущена в 1963 році рушниця Remington 1100, «трапова» версія якого показана на малюнку.

Remington1100

 Саме Remington +1100 відкрив собою еру газовідвідних рушниць, задовго до того як фахівці з Beretta розробили конкурентоспроможний аналог. Багато хто не пам'ятае тепер, що компанія Beretta навіть не випускала рушниці 20-го калібру до 1971 року, коли з'явилася модель A301. Модель Remington +1100 була красивою, за ціною - демократичною і ідеально підходила багатьом стрільцям. Нині модель вважають просто «динозавром», а для 1963 року вона була справжнім проривом. Більшість патронів мали свинцевий заряд і розмір 70 мм., в даний час низька ефективність моделі 1 100 пов'язана з її несумісністю з великою кількістю патронів, у 1963 така проблема просто була відсутня. Все, з чим рушниці 12-го калібру потрібно було працювати, це спортивні патрони з навіскою 32 г (швидкість 1200 fps) та мисливські набої 36 г (швидкість 1330 fps). Модель 1 100 відповідала цим вимогами без всяких доробок, на відміну від Browning A-5.

Самозарядні рушниці з газовідвідним механізмом потребують більш якісного чищення, для того щоб їх можна було назвати надійними і щоб вони справлятися з неякісними патронами. Так що, якщо ви знаєте, як почистити рушницю, проблем не буде. Кількість патронів, з якими може функціонувати газовідвідна рушниця до чистки, залежить від багатьох умов: типу використовуваних патронів і від конкретної моделі рушниці. У деяких моделях типу +1100 такий настріл може досягати до 200-300 патронів, але це не мае великого значення. Головне дотримуватись інструкції та чистити рушницю, до того ж не не так багато людей витрачають більше коробки патронів на день.
Наступним кроком у «харчовому ланцюжку» Beretta серії 300, особливо модель A303, і Browning B-80. З цими рушницями ви можете з легкістю відстриляти по 1000 патронів до чищення (згідно з інструкцією до B-80), ствольна коробка зі сплаву робить рушницю легшею, також присутні спеціальні пластини для регулювання висоти приклада. Ідея полягала в тому, що для «стандартних» патронів використовувалися стовбури з патронником 70 мм, а для більш важких патронів одягався стовбур з патронником 76 мм. Гарна і проста ідея, хоча споживачеві нічого не коштувало купити рушницю з патронником 76 мм і скаржитися потім що вона НЕ перезарядила патрон з навіскою 28 гр.

Система вторинного скідання газівНаступним кроком стала Beretta 390 виробництва 1994 року, з патронником 76 мм і вторинним спуском газів у передній частині стовбура. Дивно, але модель виробляли тільки до 1998 року. Такі розумні хлопці, як Рич Коул, створили серію змінних пружин, п'ять пружин в наборі, так що тепер 390 модель стала самою універсальною самозарядною рушницею з коли-небудь зроблених. Вона працювала з патронами 24 г. з найпотужнішою пружиною, а з більш легкими пружинами могло витримувати найважчі «магнум» патрони.

Browning пішли іншим шляхом, використували «активний клапан» у моделі Browning Gold, що випускалася в 1994 році, одночасно з Beretta 390. Це було, безумовно, найуспішнішею самозарядною газовідвідною рушницею, в порівнянні з попередніми моделями компанії, нарешті стало можливим перезаряджати патрони 24 г. і вище без регулювання механізму. Очевидно, побоюючись того, що люди не зможуть розібратися з тим, як міняти пружини, Beretta випустила більш складну для чищення модель 391, а Browning розширив Gold до моделей Winchester SX3 і Browning Silver. Моделі Browning простіше чистити без будь-яких особливих пристосувань, рушниці Beretta не потребують частої читки, Browning м'якше стріляють, моделі Beretta мають кращі заводські УСМ. Browning Gold має систему швидкої зарядки, моделі Beretta в основному мають регулювання положення приклада, і тільки деякі рушниці Browning можуть цим похвалитися. Газовідвідні самозарядні рушниці - надійні, стійкі і працюють з досить широким асортиментом патронів. Надійні, якщо їх регулярно чистити належним чином. Тому самозарядні рушниці стали дорожчими, менш красивими.

затворна група Kinematic DriveСеред самозарядних рушниць з інерційною системою перезарядки, основоположником буде Browning A-5, яка десятки років перебувала поза всякою конкуренцією. Вона не вимагає частого чищення, при відсутності газовідвідної системи відсутні і стовбурні виходи для газу, і будь-які інші пов'язані з цим компоненти, що вимагають очищення і відтирання. Газ не проходить ніде поруч зі стовбуром, магазином і через всілякі виходи. Рушниця з інерційною системою перезарядки, безсумнівно, оснащена пружиною. Рух стовбура тягне затвор в протилежному напрямку, стискаючи пружини, а ті, в свою чергу, роблять решту роботи. Бруно Чіволані використовує роздільний затвор з пружиною посередині. Зворотний рух рушниці стискає пружину, затвор, перебуваючи у вільному русі відносно корпусу рушниці, під дією розпрямлення цієї пружини, від'їжджає назад. Бренд Benelli групи Beretta має свою лінійку самозарядних рушниць з інерційною системою перезарядки. Franchi AL-48 заснований на системі Browning A-5, різні моделі Benelli засновані на механізмі Чіволані, рушницями Stoeger і Franchi, продаються з позначкою «inertia». Нова рушниця A5 компанії Browning дублює «Kinematic action», також запозичивши багато що у Чіволані

Газовідвідні рушниці можуть м'якше стріляти, так як газовий клапан має свою масу і також утворює віддачу, або поштовх, тільки у зворотному напрямку. Загальна віддача залишається, сума кінці дорівнює нулю, проте в рушницях такого типу дещо притупляється різкість бою. Рушниці з інерційною системою перезарядки також можуть зменьшити відчуття віддачі, тому в моделі A5 е можливість регулювати швидкість затвора. Більшість не любить додаткові регулювання, хоча у випадку з Benelli нехай роблять те, що роблять. Ці рушниці легше газовідвідних, а у більш легких рушниць і віддача більше. Не більше, ніж у рушниць з фіксованим казенником, але все ж у більш легких віддачае більшою

Газовідвідним рушницям необов'язково м'яко стріляти: Beretta це довела. Функціональний затвор від A400 дозволяє працювати з легкими патронами, однак при швидкій роботі газу і маленькій вазі, вони можуть створювати значну віддачу. Недарма гідравлічне ложе системи "Kick-Off" так наполегливо рекламується: легкі рушниці мають більшу віддачу. Не дивно, що VersaMax компанії Remington м'яко стріляє, адже це газовідвідна рушниця вагою 3,6 кг з товстим потиличником, що забезпечуе м'який постріл. Одна з найбільш м'яко стріляючих рушниць 12 калібру - це Browning B-80 зі сталевою ствольною коробкою, без амортизатора віддачі. В даному випадку м'якість стрільби обумовлена не тільки тим, що це газова рушниця, яка важить 3,6 кг. Ми не можемо не враховувати вагу рушниці перед тим, як пуститися в радісні пошуки різних хитромудрих пристосувань для рушничного ложа і тому подібного. Багато справедливо довідувалися: «якщо у цих рушниць така низька віддача, навіщо потрібні всі ці диво-амортизатори, отвори в стовбурі, рушничне ложе-стрибунець?» Добре питання. Газовідвідний механізм сам по собі не зменшують віддачу. Вагу і посадку рушниці можна ігнорувати лише тому, що рушниця газовідвідна.

Щодо питання варіативності патронів, з якими може працювати зброя: газовідвідна рушниця теж може дещо, але тільки за умови правильного зберігання. Для найбільш часто використовуваних патронів, вище 28 г, особливої різниці немає. Один тип не набагато краще іншого.
Наступним у списку став Browning Gold. Обидва типи перезарядки рушниць цілком можуть вирішувати свої завдання. Зручність вкладки, вага, догляд, естетика, якість УСМ і робота з патронами окремо взятій моделі можуть змусити вас в стати на одну зі сторін, грунтуючись далеко не тільки на типі перезарядки рушниці

Продовжити читання

Найкращі ціни на травматичні пістолети Форт, МКМ-072Сб (АКМ). Допомога в оформленні дозволів.  Все що не знайшли тут, поставляється під замовлення. Дзвоніть, гарантуємо найкращі ціни:  (095) 590-14-44,    (096) 883-13-17.

1

-

-